Atlas Adria – recenze

7 komentářů
 1. Eva Arnošt

  Dobrý den, ráda bych zde podala informace o cestovní kanceláři Atlas Adria, s kterou jsme byli na ostrově Lošinj v Chorvatsku. Ráda bych, aby ostatní klienti věděli, co je může potkat. Naše zklamání bylo veliké. K tomu bych chtěla podotknout, že vloni jsme cestovali s kanceláří Jokratour na Thassos a vše bylo úžasné – od řidičů přes delegáty, servis až po místo (cenově to vyšlo stejně jako Chorvatsko, byli jsme ale na Thassosu o dva dny déle)
  Atlas Adria:
  1) Řidiči nepodali žádné informace o průběhu cesty, a to ani cestou tam, ani zpět. Cestou na ostrov jsme při příjezdu k trajektu čekali dvě hodiny do jeho vyplutí (to je v pořádku, ne vše se dá načasovat). Řidiči nás o této čekací době neinformovali, když jsem se jich dotázala, byli velmi neochotní sdělit jakoukoliv informaci. Cestou zpět nás neinformovali vůbec. Usnuli jsme v autobuse. V Brně nám neoznámili, že už jsme v České republice, jen díky manželovi, který se vzbudil, jsme přestoupili v Brně. Na výstup jsme však měli jen dvě minuty, takže už zavírali zavazadlový prostor, zlobili se na nás a dcerka si kvůli spěchu zapomněla v autobuse hračku. (Při minulé dovolené se společností Jokratour nás řidiči uvítali, představili se nám, vždy nás dvacet minut před příjezdem na dané místo vzbudili, byli velmi milí a sami nám nabídli možnost kdykoliv se jich na cokoliv zeptat)
  2) WC v autobuse bylo zamčené, a to cestou tam i zpět. Klíč jsem si musela jít vždy pro dcerku vyžádat a byl mi poskytnut. V jednom případě šel řidič s námi k WC a celou dobu na dcerku čekal, poté ihned WC uzamkl. Toto bylo velmi ponižující jednání, neboť se domníváme, že na WC máme nárok. (S Jokratourem jsme měli možnost kdykoliv zajít na WC dle potřeby, přestože autobus pravidelně zastavoval).
  3) Při příjezdu do kempu nás delegát uvítal velice hrubě, ani se nepředstavil, pouze sdělil, že je velmi špatné počasí (což nebyla pravda) a žádné jiné informace nám nepodal. Byl velmi neochotný při jakémkoliv dotazu a velice se divil, že jsme na místě poprvé (a mohu říci také naposled) a že informace nemáme.
  4) Do kempu jsme přijeli o půl osmé, do chaty jsme mohli až v devět hodin, s těžkými věcmi jsme hodinu a půl čekali, až se nám uvolní místo v chatě.
  5) Bylo avizováno, že budeme bydlet ve srubu, chata z úzkých prken, kterými prosvítá světlo a je v ní vše slyšet, není srub!
  6) Kontrolovat po předchozích ubytovaných pořádek a muset si ho sami vymáhat, kontrolovat věci a poté s nimi sdílet den chatu, je neslýchané.
  7) Při odjezdu nám delegátka donesla líh a houbu, ať na kolenou vydrhneme podlahu, kterou jsme nezašpinili. To, že jsme nevynutili drhnutí podlahy od předchozích ubytovaných byla dle delegátky naše chyba.
  8) Místo dek jsme měli špinavé larisy, které byly větší než povlečení a nedaly se tedy pohodlně povléci a pohodlně v nich spát.
  9) Jedno z prostěradel bylo roztržené. Bohužel jsem si toho všimla až půl hodiny poté, co delegátům končila jednohodinová konzultace. Když jsem šla prostěradlo vyměnit, nikdo neotvíral, přestože byl v chatě. Musela jsem prostěradlo zašívat!!!
  10) Informace o ostrově byly nepřesné, některé nám nebyly vůbec sděleny a sami jsme se museli informovat v IC ve městě.
  11) Avizované oblázkové pláže jsou velmi nadneseně popsané.

  Reply
 2. AdamK

  Dobrý den,
  s CK ATLAS Adria jsem byl s rodinou před týdnem na dovolené a byl jsem velmi spokojen. Baško Polje, kde jsme bydleli v mobilhomu je moc pěkný kemp – oblázkové pláže – ideální pro děti. Mobilhome byl čistý a dobře vybavený (klimatizace v ceně). Delegáti byli příjemní a ochotní řešit jakýkoliv problém…obzvlášť paní Monika. Jediné co nebylo úplně příjemné bylo sdílení ubytování s jinými klienty při střídání turnusů…ale s tím se musí počítat, taky se to dalo přežít a praktikuje to tak většina CK. Baška Voda – cca 2 km od kempu je také moc hezké městečko s velkým vyžitím jak pro děti, tak pro dospělé (množství vodních atrakcí, plážových barů, restaurací, rybářská noc atd.). Nejvíc se nám ale líbil krásný výhled na hory (Biokovo), na které jsme viděli přímo z mobilhomu. Zkrátka spokojenost. Doporučuji.

  Reply
 3. Marcela

  Dobrý den!
  S CK Atlas Adria jsme cestovali poprvé a musím říct, že jsem byla zklamaná! Ostrovy Mali a Veli Lošinj jsou úžasné, stejně jako nám vyšlo skvělé počasí. Ale to jistě není zásluha CK!!! V kempu Čikat jsme byli poprvé, tudíž jsem netušila, jak to tam vypadá. Při zakoupení zájezdu nám bylo řečeno, že se v místě našeho pobytu staví aguapark, ale že staveniště se nachází pár metrů od našich chatek, to už jaksi nikdo nepovažoval za důležité nám oznámit. Takže z rušného velkoměsta jsme dorazili na ještě rušnější staveniště!!! Tolik prachu, kolik se tam kolem nás během týdne valilo, to se hned tak „nepoštěstí“!!! Některé klienty jsem v kempu viděla chodit chvílemi i s kapesníkem přes ústa. Nehledě na fakt, že se pracovalo ještě hluboko do noci a 4 dny (resp.noci) ještě po půlnoci dojížděla nákladní auta na stavbu, frézovalo se jako o život, ran kladivem bylo nepočítaně. Když jsem delegátce tuto stížnost přednesla, že mi nepřijde fér, že o této skutečnosti klienty narovinu neinformovali a nebyli jsme upozorněni, bylo mi řečeno : „A vy to tak moc vnímáte?“ (ten hluk do noci a všudypřítomný prách)…Ano, vnímám!!! Na dovolenou jsem jela za odpočinkem a čistou přírodou, do prostředí avizovaného jako vhodné pro alergiky a ekzematiky (jedna z dcer má atop.ekzém), ale skutečnost byla naprosto opačná. Alespoň co se kempu týká. Nemyslím si, že bych byla nějak zvlášť zhýčkaná. V Brně mám kousek od domu dálnici, za domem jezdí tramvaje, …snad proto jsem si přála na dovolené užít trošku klidu!!! Přitom stačilo, kdyby CK jednala korektně a na staveniště v těsné blízkosti chatek nás upozornila. Stejně jako na fakt, že v námi vybraném termínu stavba ještě probíhá (vše lze zjistit telefonátem s delegátkou CK, která je na místě). Byli bychom si zvolili jinou destinaci, určitě jsme na Čikatu netrvali. Domnívám se, že solidní CK by takovýmto klamavým způsobem s klienty jednat neměla!!! Co se týká čistoty a kvality ložního prádla apod., o tom by se taky dalo dost pochybovat. Naštěstí jsem měla ložní prádlo své a použila jsem jej ještě přes prádlo z CK, jinak bych si do toho určitě nelehla (vyprané a čisté ložní prádlo vypadá totiž opravdu jinak!!!). Delegátka p.Vašulínová sice fungovala vcelku dobře, poskytla nám o ostrově potřebné informace, ale zklamání z prostředí naší dovolené to opravdu nezmenší!!! Tuhle recenzi zasílám i vedení CK a jsem zvědavá, jakého vysvětlení se nám dostane! Ostrov nádherný, leč s touto CK již cestovat nehodláme!!!

  Reply
 4. Ladislav

  Pár postřehů z letošní dovolené v kempu Čikat na ostrově Lošijn.
  – Paní delegátká Vránová má zřejmě nějaký zvrácený humor. Když jsem ji poprosil, jestli bych mohl poprosit o místa v přední části autobusu (v zadu mi bývá občas špatně), dostal jsem informaci, že to nemůže slíbit, že si můžeme koupit místenku. Věřil jsem v dobrou vůli, nicméně za odměnu jsme dostali místa na úplně posledních sedačkách (naštěstí neobsadili všech 5 míst).
  – Autobus je takový standard. Má něco za sebou, citelně chybí utržené stolečky. Ale posloužil celkem dobře (jen na zpáteční cestě jsme nějak často zastavovali mimo plánované zastávky a nakonec nám prasklo kolo).
  – Všichni 4 řidiči byli postarší pánové, ale dovezli nás tam i zpět v pořádku. Moc toho nenapovídali, ale podstatné informace jsme dostali (délka přestávky, čas odjezdu trajektu).
  – Snaha ušetřit byla zjevná, a proto jsme jeli po polňačkách v Maďarsku místo dálnic (co jsem měl možnost vidět, nebyla to operativní reakce na ucpané dálnice v Rakousku).
  – Starší paní delegátka v kempu byla milá. Mladší dvojice byla poměrně náladová. Někdy byli příjemní, někdy mě odbyli, že to není jejich problém (ohledně léků). Na jednom fakultativním výletu jsme byli nuceni z povětrnostních důvodů změnit trasu. Byla nám nabídnuto vrácení peněz (za což si vysloužili velké plus). Tuto možnost jsme využili, nicméně dobrá nálada delegátů zmizela a nebyli úplně příjemní (za což mají pro změnu mínus).
  – Kemp byl moc pěkný. Jde vidět, že je zde orientace především na movitější klientelu. Vybavenost kempu je dobrá. Obchod se širokým sortimentem, všude sprchy a toalety, obchůdky se suvenýry. Chatky byly celkem pěkné, ale proti plánkům dosti malé (především ložnice). Co ovšem považuji za další zvrácený humor, tak je „WC“ na pokoji. Nejedná se o skutečné WC, ale přenosný minizáchod, který si na konci musíte umýt.
  – Střídání klientů je také divné. Každou sobotu sdílíte chatu s předchozími/následujícími klienty. Záleží tedy na tom, na koho narazíte. My jsme měli štěstí a nebyl problém se s nimi rozumně domluvit.
  – Moře je krásné, jen je málo místa, kde se dá rozumně dostat do vody (kromě malých plážiček jsou všude skály). Pozor na ježky, jsou skoro všude. Na kopci Monte Baston, který pár stovek metrů od kempu, se nám naskytl nádherný pohled na moře, ostrůvky i hory na pobřeží.
  – I přes neomalené chování cestovky se jednalo o moc pěknou dovolenou na jednom z nejzajímavějších (podle mě) míst Chorvatska.
  Celkové hodnocení CK: 4/10

  Reply
 5. Věra

  S CK jsme cestovali po páté a nevím jestli ještě s touto CK pojedu. Letos jsme po třetí byli v Baško Polje vždycky se nám tam líbilo ale letos nás nacpali 4 dospělí lidi a ještě k tomu ze tří rodin do jednoho karavanu. Bylo to docela nefér zaplatili jsme víc než v předchozích letech a ten LUXUS opravdu stál za to . Zadní ložnička byla tak malá že jsem byla omlácená nedalo se tam ani otočit a to jsem velice štíhlá ,když se k nám přišla podívat silnější paní tak tam zůstala viset no prostě bych tam nacpala ty co to takhle bohovsky vymysleli, ten karavan je tak pro dva s dvěma dětmi a hlavně pro jednu rodinu a ne aby nás tam nacpali ze tří různých rodin .No prostě nám připadá že z toho je výrobna peněz a jestli to bude takhle pokračovat tak lidi budou jezdit za mořem jinam.

  Reply
 6. Jiřina Suchánková

  Ostrov Lošinj, kemp Čikat – ideální místo pro rodinnou dovolenou. Letos úplně nové, prostorné a velmi dobře vybavené safari bungalovy s velkou terasou. Klidný a čistý kemp, po celou dobu pobytu aquapark zdarma, pobřežní promenáda, množství značených turistických cest, krásná městečka Mali a Veli Lošinj a k tomu velmi příjemná a vždy ochotná p. delegátka přímo v kempu – to vše je záruka skvělé dovolené, kterou jsme letos strávili v Čikatu první červencový týden společně s naším domácím mazlíčkem a za kterou CK Adria bus velmi děkujeme.

  Reply

A jaká je Vaše zkušenost?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *